ایران موبایل سامیت ۲۰۱۹؛ پرداخت اشتراکی چارخونه محور حضور ژوبین

ایده‌پرداز ژوبین در دوره ایران موبایل سامیت ۲۰۱۹ با محصور پرداخت اشتراکی چارخونه حضور یافت.

اولین دوره ایران موبایل سامیت(Iran Mobile Summit) با حضور فعالان حوزه موبایل و بازی ۳۰ و ۳۱ خردادماه در سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

ژوبین به عنوان یکی از بازیگران حوزه موبایل در این همایش حضور فعالی داشت که این حضور با محوریت پرداخت اشتراکی برگزار شد.

 

بررسی مدل کسب‌وکار پرداخت اشتراکی

روزبه منیری مدیر ارشد توسعه کسب‌وکار ایده‌پرداز ژوبین در روز اول این رویداد موضوع «بررسی مدل کسب‌وکار پرداخت اشتراکی» را در سالن اصلی ایران موبایل سامیت 2019 ارائه داد. در این ارائه چارخونه و پرداخت اشتراکی آن نیز بررسی شدند.

روزبه منیری srcset=

منیری در این ارائه با اشاره به وجود بیش از ۳ میلیارد دستگاه همراه هوشمند در بازار موبایل و اپلیکیشن و درآمد سالاانه ۴۶.۶ میلیارد دلاری اپل و ۲۴.۸ میلیاردی گوگل در این بازار گفت: «بر اساس آمارهای موجود بیش از ۵۵ میلیون کاربر اینترنت همراه در ایران وجود دارد. از این میزان ۱۱ درصد از سیستم‌عامل‌های اپل و ۸۹ درصد از سیستم‌عامل‌های اندروید استفاده می‌کننند.»

او در مورد چارخونه گزارش داد: «در بازار محتوای دیجیتال چارخونه ۶ هزار ناشر و توسعه‌دهنده وجود دارند که تا کنون ۱۸۵ هزار محتوا از نوع برنامه، بازی، فیلم، موسیقی، کتاب و مجله منتشر کرده‌اند. ۴ میلیون کاربر عضو چارخونه هستند که روزانه به صورت میانگین ۶ دقیقه و ۴ ثانیه در این بازار محتوای دیجیتال وجود دارد.»

ایران موبایل سامیت - چارخونه srcset=

به گفته روزبه منیری، ۴ نوع عرضه محتوا در دنیا وجود دارد که شامل عرضه رایگان، خرید بلافاصله، درون خرید و خرید اشتراکی می‌شود. در چارخونه هر ۴ مورد وجود دارد.

ایران موبایل سامیت - چارخونه srcset=

او در مورد خرید اشتراکی محتوا در دنیا گفت: «نت‌فیلیکس و اسپاتیفای دو سرویس معروف خرید اشتراکی محتوا در دنیا هستند که مایکروسافت و اپل نیز به تازگی به جرگه فروشندگان اشتراکی محتوا در دنیا تبدیل شده‌اند.»

ایران موبایل سامیت - چارخونه srcset=

منیری در بررسی نحوه مشترک شدن کاربر در اپ استور اپل و چارخونه اعلام کرد: «مراحل خرید اشتراکی در اپل ۳ مرحله است ولی کاربر برای خرید اشتراکی در چارخونه باید ۷ مرحله را طی کند؛ این مراحل اضافی در چارخونه برای اطلاع کامل مشتری از شرایط خرید اشتراکی است. ضمناً در چارخونه حداقل ۴۸ ساعت استفاده از محتوای برنامه‌ای که مشترک شده‌اند رایگان است و کاربرد در هر زمان که خواست می‌تواند با استفاده از ۷ روش به راحتی اشتراکش را لغو کند. این لغو اشتراک لحظه‌ای رخ می‌دهد.»

ایران موبایل سامیت - چارخونه srcset=
منیری در پایان از ناشران و توسعه‌دهندگان دعوت کرد که از خدمات خرید اشتراکی در چارخونه استفاده کنند.

پیش از این قرار بود سعید رسول‌اف مدیرعامل ایده‌پرداز ژوبین در ایران موبایل سامیت ۲۰۱۹ ارائه داشته باشد که به دلیل مصدوم شدن از ناحیه پا، نتوانست در این مراسم حضور داشته باشد و منیری جایگزین او شد.

کارگاه معرفی پرداخت اشتراکی چارخونه و شیوه پیاده‌سازی نیز در روز اول ایران موبایل سامیت ۲۰۱۹ توسط حامد شاه حسینی ارائه شد.

ایران موبایل سامیت - چارخونه srcset=

 

ارتباط با فعالان موبایل و گیم

در طی دو روز برگزاری ایران موبایل سامیت ۲۰۱۹(Iran Mobile Summit 2019) ارتباط خوبی میان مدیران و کارشناسان ژوبین با فعالان حوزه موبایل و گیم به‌ویژه ناشران، توسعه دهندگان و استارتاپ‌ها برقرار شد.

ایران موبایل سامیت - چارخونه srcset=

بیشتر این ارتباطات در غرفه چارخونه در کنار سالن اصلی رویداد شکل گرفت و شرکت‌کنندگان در همایش از نزدیک با خدمات، ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ژوبین آشنا شدند.