امکانات کاربری: سبدخرید پستی   ثبت نام   ورود به سیستم
فرهنگ انصاف پور
 

فرهنگ لغت فارسی انصاف پور


نرم افزار "فرهنگ لغات فارسی انصاف پور" محصولی از شرکت ایده پرداز ژوبین با همکاری شرکت آریانا داده اندیشه است که برای استفاده در تلفن های همراه مبتنی بر سیستم عامل اندروید پیاده سازی شده است و دارای ویژگی های زیر می باشد:

فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-2
  • واژه نامه فارسی
  • گویش صوتی واژه ها
  • نمایش تصویری واژه ها
  • جستجوی تو در تو
  • امکان فراخوانی نرم افزار از سایر برنامه های متنی
  • قابل اجرا بر روی گوشی های اندروید نسخه 2.3 و بالاتر

با ورود به برنامه، منوی اصلی که شامل شش بخش است به نمایش در می آید. این بخش هاعبارتند از:

  • فرهنگ لغات
  • فایل های تصویری
  • فایل های صوتی
  • درباره
فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-3


با ورود به بخش فرهنگ لغات نرم افزار ، امکانات متعددی برای کاربران پیش بینی شده است .
جستجو
برای جستجوی واژه مورد نظر در قسمت لغت کلمه مورد نظر را وارد کنید، پس از وارد کردن حرف دوم لیستی از واژه های مشابه که از همان حروف تشکیل شده اند نمایش داده می شود که معانی آنها نیز قابل رویت است. با اضافه کردن حروف، به واژه مورد نظر نزدیک تر می شوید و می توانید با انتخاب واژه مورد نظر، معنی آن را مشاهده کنید.

فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-4


جستجوی تو در تو
شما می توانید در معنی واژه ها نیز، معنی کلمه ای را جستجو کنید. برای این منظور چند ثانیه کلمه مورد نظر را لمس کنید تا آن را انتخاب کرده و سپس با لمس مجدد آن و انتخاب گزینه جستجو نمایش داده شده معنی آن واژه را مشاهده کنید.

فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-5فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-6


امکان ارسال کلمه به فرهنگ لغت از فایل های متنی
شما می توانید هنگام مشاهده همه برنامه ها و فایل های متنی، معنی واژه مورد نظر را به کمک فرهنگ فارسی انصاف پور مشاهده کنید.برای این امکان، در هریک از برنامه های متنی تلفن همراه خود، واژه مورد نظر را چند ثانیه لمس کنید. سپس گزینه ShareVia را انتخاب و از فهرست برنامه ها، نرم افزار فرهنگ لغات فارسی انصاف پور را انتخاب و معنی واژه مورد نظر را مشاهده کنید.
 

فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-7 فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-8 فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-9 

گویش صوتی واژه های فارسی
بعد از نمایش معنی هر واژه با انتخاب آیکون بلندگو می توانید از گویش صوتی کلمه ها استفاده نمایید.در این حالت توجه داشته باشید گوشی در حالت بی صدا (Silent) نباشد.

فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-10


نصب فایل های صوتی از روی لوح فشرده (CD)
برای شنیدن گویش صوتی واژه ها می بایست فولدر Voice Ensafpur را از روی لوح فشرده (CD) بر روی گوشی خود کپی نمایید. سپس از طریق منوی فایل های صوتی نرم افزار، آیکون مسیر را انتخاب کرده و فولدر  Voice Ensafpur را از مسیر حافظه داخلی و یا حافظه خارجی گوشی خود پیدا کنید. اکنون گزینه تیک کنار آن را فعال نمایید تا فایل های صوتی فعال شود.

فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-11فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-12فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-13

نصب فایل های صوتی از طریق اینترنت
در صورت عدم دسترسی به لوح فشرده نرم افزار (
CD) می توانید فایل های صوتی را از طریق اینترنت دانلود نمایید. برای این کار از طریق منوی فایل های صوتی تیک فایل های صوتی را فعال نمایید و گزینه «دریافت فایل های انتخاب شده» را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است این بخش شامل 18 مجموعه فایل صوتی است که هرکدام حدود 10 مگابایت حجم دارند.

 
فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-14


نمایش تصویری واژه های فارسی
برای درک بهتر و نمایش بعضی واژه ها، می توانید در انتهای معنی هر واژه، تصویر مربوط به آن را نیز مشاهده کنید.

فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-19


نصب فایل های تصویری از روی لوح فشرده (CD)
برای دیدن تصاویر واژه ها می بایست فولدر Photo Ensafpur را از روی لوح فشرده (CD) بر روی گوشی خود کپی نمایید. سپس از طریق منوی فایل های تصویری نرم افزار، آیکون مسیر را انتخاب کرده و فولدر  Photo Ensafpur را از مسیر حافظه داخلی و یا حافظه خارجی گوشی خود پیدا کنید. اکنون گزینه تیک کنار آن را فعال نمایید تا همه فایل های تصویری فعال شود.

فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-16فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-17فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-15

نصب فایل های تصویری از طریق اینترنت
در صورت عدم دسترسی به لوح فشرده نرم افزار (CD) می توانید فایل های تصویری را از طریق اینترنت دانلود نمایید. برای این کار از طریق منوی فایل های تصویری تیک فایل های تصویری را فعال نمایید و گزینه «دریافت فایل های انتخاب شده» را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است این بخش شامل 6 مجموعه فایل تصویری است که هرکدام حدود 10 مگابایت حجم دارند.

فرهنگ لغات فارسی انصاف پور-18