امکانات کاربری: سبدخرید پستی   ثبت نام   ورود به سیستم
فرهنگ انگلیسی آریان پور
 

فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور

 
نرم افزار "فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور" محصولی از شرکت ایده پرداز ژوبین با همکاری شرکت نشر الکترونیک ایران است که برای استفاده در تلفن های همراه مبتنی بر سیستم عامل اندروید پیاده سازی شده است و دارای ویژگی های زیر می باشد:

 

 

 فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-3

 

 

 • ترجمه واژه ها از:
  • از انگلیسی به فارسی(شامل 51000مدخل)
  • از فارسی به انگلیسی(شامل 68000مدخل)
  • از انگلیسی به انگلیسی(شامل 144000 مدخل)
 • گویش صوتی واژه ها
 • امکان OCR (استفاده از دوربین گوشی برای تشخیص و ترجمه واژه ها)
 • نرم افزار آموزشی لایتنر
 • بسته های یادگیری آماده برای استفاده در جعبه لایتنر
 • یادگیری و آزمون لغات
 • امکان پشتیبان گیری و بازآوری برای لغات جعبه لایتنر
 • جستجوی تو در تو
 • امکان فراخوانی نرم افزار از سایر برنامه های متنی
 • قابل اجرا بر روی گوشی های اندروید نسخه 2.3 و بالاتربا ورود به برنامه، منوی اصلی که شامل شش بخش است به نمایش در می آید. این بخش ها عبارتند از:

 • انگلیسی به فارسی
 • فارسی به انگلیسی
 • انگلیسی به انگلیسی
 • جعبه لایتنر
 • درباره
 • خروج

 

 فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-4

 


با ورود به هریک از سه بخش فرهنگ لغات نرم افزار ، امکانات متعددی برای کاربران پیش بینی شده است
جستجو
برای جستجوی واژه مورد نظر در قسمت Word یا لغت کلمه مورد نظر را وارد کنید، پس از وارد کردن حرف دوم لیستی از واژه های مشابه که از همان حروف تشکیل شده اند نمایش داده می شود که معانی آنها نیز قابل رویت است. با اضافه کردن حروف، به واژه مورد نظر نزدیک تر می شوید و می توانید با انتخاب واژه مورد نظر، ترجمه آن را مشاهده کنید.

 فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-5
جستجوی تو در تو
شما می توانید در ترجمه واژه ها نیز، معنی کلمه ای را جستجو کنید. برای این منظور چند ثانیه کلمه مورد نظر را لمس کنید تا آن را انتخاب کرده و سپس با لمس مجدد واژه انتخاب شده، گزینه ترجمه به زبان دیگر را انتخاب و معنی واژه را مشاهده کنید.

 فرهنگ لغات انگلیسی هوشیار ژوبین-5


امکان ارسال کلمه به فرهنگ لغت از فایل های متنی
شما می توانید هنگام مشاهده همه برنامه ها و فایل های متنی، واژه مورد نظر را به کمک فرهنگ انگلیسی آریانپور ترجمه کنید. برای این امکان، در هریک از برنامه های متنی تلفن همراه خود، واژه مورد نظر را چند ثانیه لمس کنید. سپس گزینه ShareVia را انتخاب و از فهرست برنامه ها، نرم افزار فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور را انتخاب و معنی واژه مورد نظر را مشاهده کنید.


 

فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-7فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-8فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-10

     امکان استفاده از دوربین گوشی برای تشخیص و ترجمه کلمات (OCR)
برای این منظور در 2 بخش انگلیسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی، آیکون دوربین را لمس نمایید. سپس به کمک دوربین گوشی خود واژه مورد نظر را در کادر مشخص شده قرار دهید و آیکون دوربین را لمس کنید.
در این بخش گزینه های متعددی برای استفاده بهتر از امکانات OCR پیش بینی شده است.
پس از گرفتن عکس گزینه ارسال به لغت نامه نمایش داده می شود که می توانید، با استفاده از آن ترجمه واژه مورد نظر را مشاهده کنید.
توضیح 1: استفاده از امکانات این بخش برای نخستین مرتبه، نیازمند دسترسی به اینترنت است.
توضیح 2: با توجه به خطاهای ناشی از پردازش تصویر و انواع مختلف فونت و زاویه دوربین و غیره، در این بخش احتمال وقوع خطا در تشخیص کلمه وجود دارد

.فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-11 فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-12

 

 
افزودن واژه ها به جعبه لایتنر
با انتخاب واژه، هنگامی که ترجمه آن واژه نمایش داده شده است، شما می توانید واژه مورد نظر را با لمس گزینه لایتنر به جعبه لایتنر اضافه کنید. در ادامه بخش جعبه لایتنر به صورت کامل معرفی خواهد شد.فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-13

 
گویش صوتی تمام واژه های انگلیسی
برای شنیدن گویش صوتی واژه ها می توانید از آیکون بلندگو استفاده کنید. در این حالت توجه داشته باشید گوشی در حالت بی صدا (Silent) نباشد.

 

 فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-14

 جعبه آموزشی لایتنر
با انتخاب "جعبه لایتنر" از منوی اصلی، منوی جعبه لایتنر که شامل شش بخش است به صورت زیر نمایش داده می شود.فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-15

در باره جعبه لایتنر
جعبه لایتنر از روش های مؤثر برای یادگیری مطالب است. جعبه لایتنر با استفاده از مکانیزم تکرار در دوره های زمانی متناسب، مطالب را از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت منتقل می‌‌نماید. اساس کار لایتنر از این سه مرحله پیروی می کند : 1. تعداد تکرارها 2. زمان بین تکرارها 3. تمرکز دقیق بر روی واحدهای اطلاعاتی که سخت تر به حافظه سپرده می شوند. در واقع اگر انسان یک مطلب یا مفهوم را به خوبی فرا بگیرد، بعد از یک روز تا یک هفته تقریباً 45% آن را فراموش می‌‌کند و بعد از یک ماه 80% آن فراموش می‌‌شود. به این ترتیب فقط 20% مطالب وارد حافظه بلند مدت می‌‌شود. جعبه لایتنر برنامه آموزش واژه ها را به گونه ای تنظیم می‌‌کند که با بیشترین تکرار در قسمت خطرناک منحنی فراموشی، مطالب به حافظه بلند مدت هدایت شود.

 

مرور کارت های جدید
توجه کنید که ابتدا می بایست در بخش های سه گانه فرهنگ لغت، واژه های مورد نظر را به این بخش اضافه کنید.

در این بخش می توانید واژه هایی را که به جعبه لایتنر افزوده اید، مرور کنید. برای مشاهده واژه ها از دکمه های "بعدی" و "قبلی" استفاده کنید.

فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-16

 


یادگیری و آزمون
از طریق این گزینه، واژه ها به ترتیب و بر اساس قوانین جعبه لایتنر نمایش داده می شوند. با نمایش واژه، معنی آن از شما سوال می شود. سعی کنید معنی لغت را به خاطر آورید. درنهایت برای پاسخ به آزمون، گرینه "پاسخ" را انتخاب کنید.
در صورتی که ترجمه واژه را به درستی به خاطر آورده باشید، گزینه "صحیح" و در غیر این صورت، گزینه "غلط" را انتخاب نمایید. نرم افزار به صورت خودکار مدیریت جعبه لایتنر را بر عهده می گیرد و دیگر نیازی به مدیریت دستی و جابجایی آن بین خانه‌ها نیست، تنها کافی است هر روز با انتخاب این منو روند آموزشی خود را دنبال کنید.

فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-17 فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-18

 

آموخته ها
در این بخش لغات آموخته شده بایگانی می شوند، زیرا پس از چند بار تکرار و پاسخ صحیح به هر واژه در زمان های متفاوت، می‌‌توانید مطمئن باشید که آن لغت را برای همیشه فرا گرفته اید و هیچگاه آن را فراموش نخواهید کرد.

 فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-19

 

 


بسته های یادگیری
بسته های یادگیری شامل تعداد مشخصی از واژه های پرکاربرد در هر زبان است که در آینده در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت. با انتخاب "بروز رسانی" ، نرم افزار به اینترنت متصل شده و در صورت وجود بسته های جدید را دانلود و نصب خواهد کرد.
وضعیت جعبه
این بخش اطلاعات آماری جامعی از وضعیت جعبه لایتنر و واژه ها در اختیارتان قرار می دهد. فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-20

 
پشتیبان گیری و بازآوری
شما می توانید از لغاتی که در جعبه لایتنر قرار داده اید، نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت لزوم آن ها را بازآوری کنید. برای این منظور گزینه "پشتیبانی" را بفشارید.
برای باز آوری اطلاعات پشتیبانی شده، از لیست نمایش داده شده، فایل مورد نظر را انتخاب نمایید.

 

فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-21فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-22فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-23فرهنگ لغات انگلیسی آریانپور-24