آماروید آنالیتیکس ایرانی

آماروید آنالیتیکس ایرانی

چهار سال پیش در چنین روزهایی، شرکت گوگل سرویس آنالیتیکس خود را برای کاربران داخل ایران مسدود کرد. اتفاقی که سرچشمه آن تحریم های متعدد علیه ایران بود. در پی انسداد این سرویس و تحریم ها، تعدادی از اپلیکیشن های ایرانی نیز از فروشگاه های اندرویدی حذف شدند. برای آن دسته از عزیزانی که نمی دانند باید بگوییم، گوگل آنالیتیکس یک سرویس تحلیل داده است.

تحلیل داده به چه معناست؟ سرویس تحلیل داده مانند گوگل آنالیتیکس می تواند اطلاعات دقیقی در خصوص رفتار کاربران و عملکرد اپلیکیشن و وبسایت در اختیار توسعه دهندگان آن قرار دهد. حال در این مقاله قصد داریم با یکی از جایگزین های ایرانی آن، یعنی آماروید آشنا شویم. با ما در معرفی این سامانه تحلیلی همراه باشید.

.

آماروید چیست؟

آماروید یک سامانه ایرانی تحلیل داده اپلیکیشن های اندرویدی است. توسعه دهندگان می توانند از طریق این سرویس رایگان رفتار کاربران را تحلیل و خصوصیات آن ها را بررسی کنند. از جمله این موارد می توان به نوع و مدل موبایل کاربران، نوع اینترنت مصرفی و زمان بازدید از صفحات اشاره کرد. هدف اصلی آماروید ارایه اطلاعات دقیق از رفتار کاربران یک اپلیکیشن و کمک به توسعه دهندگان آن برای توسعه و رشد محصولات و کسب و کارشان است. این هدف در نهایت به ایجاد یک تجربه کاربری موفق و لذت بخش برای مخاطبان اپلیکیشن ها نیز ختم می شود.

.

.

ویژگی های سامانه تحلیلی آماروید:

.

آماروید رایگان

از جمله مزیت های آماروید می توان به رایگان بودن آن اشاره کرد. از زمان شروع تحریم ها و انسداد سرویس گوگل آنالیتیکس، چند سامانه ایرانی عرضه شدند. در این بین برخی از این سامانه ها پولی و یا ملزم به خرید درون برنامه ای بودند. اما سامانه هایی نظیر آماروید تصمیم گرفتند این امکانات را به صورت رایگان در اختیار توسعه دهندگان ایرانی قرار دهند.

.

امنیت آماروید

این روزها در دنیای دیجیتال و تکنولوژی امنیت نکته ای کلیدی است. از همین رو مخاطبان ترجیح می دهند، سرویسی را برگزینند که امنیت بالاتری داشته باشد. با توجه به این موضوع، آماروید نیز بخش زیادی از تمرکز خود را به بحث امنیت اطلاعات اختصاص داده است. چراکه ممکن است روزانه هزاران اطلاعات بین توسعه دهندگان و کاربران جا به جا شود. به همین دلیل سامانه های معتبری نظیر آماروید به شدت به مبحث امنیت اطلاعات توجه می کنند.

.

نتیجه محور

ارزش اطلاعات و داده های کاربردی زمانی مشخص می شود که مکتوب و تحت عنوان گزارش در اختیار توسعه دهندگان قرار بگیرند. یک گزارش دقیق سبب هدفمند شدن داده ها و استفاده ی درست از آن ها می شود. در نتیجه توسعه دهندگان می توانند مسیر مشخص تری را انتخاب کرده و تجربه بهتری برای کابران به ارمغان بیاورند.

.

آمارگیری و نمودار

علاوه بر همه ی داده هایی که آماروید در اختیار کاربران خود قرار می دهد می توان به ارایه نمودارهای متنوع نیز اشاره کرد. این نمودارها به خوبی روند تعامل بین اپلیکیشن و کاربر را مشخص می کنند. در نتیجه می توان از آماروید به عنوان یک عامل موثر در برنامه ریزی های کسب و کار استفاده کرد.

.

به روزرسانی سریع و تحلیل مخاطب

روزانه شاهد تغییرات بسیاری در رفتار و علایق کاربران هستیم. درنتیجه یکی از موضوعات مهم هنگام تحلیل داده ها، به روز بودن آن ها است. چراکه هر چه اطلاعات و داده ها به روزتر باشند، ترسیم مسیر آینده بهتر و نتیجه کارها درخشان تر است. آماروید سعی کرده این رویکرد را سرلوحه کار خود قرار دهد. توسعه دهندگان می توانند به راحتی اطلاعات دقیقی از کابران خود استخراج کرده و به صورت متوالی گزارشاتی به روز داشته باشند.

.

تعریف کمپین تبلیغاتی

یکی از عوامل موفقیت کسب و کارها، تبلیغات موثر و هدفمند است. تبلیغات و به صورت کلی کمپین های تبلیغاتی تاثیر بسزایی در شناخته شدن یک برند و یا محصول دارند. در کنار آن نباید از پیگیری های لازم درخصوص روند کمپین های تبلیغاتی غافل شد. آماروید اهمیت این موضوع را فراموش نکرده است و توسعه دهندگان می توانند با تعریف کمپین های تبلیغاتی خود در سامانه، گزارش لحظه به لحظه ی کمپین ها را در اختیار داشته باشند.

.

.

چرا باید از سامانه های تحلیلی استفاده کرد؟

امروزه کسب و کار نیازمند انسان های دقیق و صبور است. افرادی که به برنامه ریزی ایمان دارند. گاهی افرادی را می بینیم که بدون برنامه ریزی، سودای کسب موفقیت های بزرگ را دارند. اما آنچه فراموش می کنند، نیاز یک کسب و کار موفق به دقت، تحلیل و بررسی و پیگیری های دایم است. بررسی و پیگیری هایی که در نهایت به تعیین صحیح بازار هدف و موفقیت های قدم به قدم در کسب و کار ختم می شوند. چنین هدفی در قالب دریافت گزارش کامل و جامعی از داده ها با استفاده از یک سامانه تحلیلی مناسب و کاربردی امکان پذیر و ساده می شود.

.

چرا آماروید؟

پس از تحریم های متعدد گوگل علیه کاربران ایرانی، کسب و کارها و استارت آپ های بسیاری در معرض نابودی و مشکلات فراوان قرار گرفتند. در چنین شرایطی بود که آماروید به عنوان یکی از اولین سامانه های تحلیلی ایرانی با هدف کمک به توسعه دهندگان اپلیکیشن های ایرانی ایجاد شد. آماروید خدماتی مشابه گوگل آنالیتیکس را به زبان فارسی و به صورت رایگان به توسعه دهندگان ارایه می کند.

.

« برای استفاده از خدمات آماروید کافی است به وب سایت www.amaroid.net مراجعه کنید »

.

.